Droga ropa pozostanie na dłużej? Banki zmieniają prognozy na najbliższe lata

W związku z wypadającymi 15 sierpnia Świętem Wojska Polskiego i Świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Polacy mogą liczyć na dodatkowy dzień wolnego. Kamiński ocenił, że jeżeli do tego dojdzie, “Polacy z pewnością to odczują”, bo producenci będą zmuszeni przerzucić to na pośredników i odbiorców, a ci finalnie na sieci handlowe i konsumentów. Jeśli uważasz, że nie jesteś gotowy do podjęcia długoterminowych decyzji inwestycyjnych, ale nadal chcesz spróbować wykorzystać zmienność rynku, możesz to zrobić poprzez handel kontraktami na różnice kursowe .

Traderzy i duże firmy, którym brakuje magazynów lub płynności na zakup ropy, zostały zmuszone do zamykania kontraktów terminowych przed ich wygaśnięciem. Jednak z tego powodu, że będzie się to działo w okresie wakacyjnym, to tradycyjnie ceny powinny wówczas wzrosnąć, możliwe że do USD. Podczas wakacji cena benzyny nie będzie bliska 6 zł, to może stać się w 2022 r.

długoterminową prognoza cen paliw

Zabójstwo dokonane przez USA najpotężniejszego dowódcy wojskowego Iranu, trwająca pandemia Covid-19 oraz saudyjsko-rosyjska wojna cenowa. Na wykresie powyżej widać kaskadę z dywergencji na histogramie wskaźnika z wykresem ceny, przy czym średnie MACD pokazują niedźwiedzie przecięcie już drugi raz i patrzą w dół. Widzimy, że cena znajduje się w pierwszej strefie i testuje granicę trendu.

Przekłada się to na poziom produkcji, który w wyniku niedoinwestowania i wstrzymania inwestycji będzie w najbliższych latach spadał pomimo wzrostu konsumpcji na świecie. To odbije się na równowadze podażowo-popytowej i będzie napędzać wysokie ceny ropy naftowej. Patrząc kilka lat do przodu, serwis prognozuje, że do października 2024 r.

Korek na ul. Wiejskiej jeszcze potrwa. Prace do przyszłego roku

Według Damiena Courvalina, szefa działu badań energetycznych w banku Goldman Sachs do końca 2022 roku ceny ropy będą utrzymywać się na poziomie 90 dolarów za baryłkę, a w następnych latach oscylować będzie w przedziale dolarów za baryłkę. Z kolei średnia cena oleju napędowego wyniosła w pierwszym półroczu 5,01 zł/ litr, zaś autogazu – 2,38 zł/ litr. W porównaniu z ubiegłym rokiem olej napędowy zdrożał o 13 proc., a autogaz o 17 proc. Benzyna 95-oktanowa może kosztować 5,49-5,60 zł/litr, a olej napędowy 5,37-5,48 zł/litr. Zmiana dotknie także autogazu, dla którego średnia cena może wynieść 2,31-2,37 zł/litr. W ostatnim czasie obserwujemy rekordowe wzrosty, które zbliżają średnią cenę autogazu do bariery aż 2,80 zł za litr.

Saudyjczycy zamierzali znacznie zwiększyć produkcję i zalać rynek ropą. W rezultacie cena baryłki ropy naftowej jest o ponad 30% niższa, jest to najniższa cena od 2016 roku. Niska cena ropy naftowej jest katastrofalna dla większości krajów. Większość krajów OPEC-u jest prawie całkowicie uzależniona od przychodów z ropy naftowej. Ropa jest najczęściej używanym zasobem na świecie; O to czarne złoto toczyło się wiele wojen.

Dlaczego drożeje paliwo?

Ceny paliw – dlaczego tak bardzo drożeje benzyna? Na ogół wzrosty cen benzyny tłumaczy się wzrostem popytu na to paliwo m.in. w USA, ale też w Europie. Ale przecież – tak się przynajmniej wydaje – Polska importuje ropę, zaś benzyna dla polskich kierowców powstaje w polskich rafineriach!

Lekka słodka ropa naftowa jest szeroko stosowana w rafineriach w USA i stanowi ważny punkt odniesienia dla cen ropy. WTI to lekka ropa o wysokiej gęstości API i niskiej zawartości siarki. Ropa WTI jest przedmiotem szerokiego obrotu pomiędzy firmami naftowymi a inwestorami. Większość transakcji odbywa się za pośrednictwem kontraktów futures za pośrednictwem CME Group. Kontrakt Lekkiej Słodkiej Ropy Crude jest jednym z najczęściej handlowanych kontraktów futures na świecie.

Warto więc zauważyć, że rynek miał do czynienia z nadpodażą na długo przed wybuchem pandemii Covid-19. Największy potencjał wzrostu mają uprawy wspierające wzrost produkcji paliw odnawialnych, takie jak kukurydza, olej sojowy i cukier, w szczególności biorąc pod uwagę perspektywę wyższych cen ropy przy ograniczonej produkcji. Ponadto kawa arabica – której cena osiągnęła już dziesięcioletnie maksimum – może dalej rosnąć, jeżeli w nadchodzących miesiącach spełnią się przewidywania dotyczące załamania produkcji w Brazylii spowodowanego niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Złoto wydaje się tkwić w szerokim przedziale pomiędzy a USD.

Oszacowano wartość surowców na okupowanych przez Rosję terenach Ukrainy

Rekordowe ceny paliw silnie rzutują na koszty firm, ceny ich produktów i usług, co nakręca inflację. Czy benzyna i olej napędowy zdrożeją pod koniec roku do 10… W najbliższych miesiącach ceny ropy pozostaną na relatywnie wysokim poziomie. Oprócz rosnącego popytu analitycy wskazują na przewidywania, że zima będzie mroźna, oraz na wywołany drogim gazem zwrot energetyki w kierunku innych utrzymywanie zakładek na tysiącach-styl indeksu kapitałów paliw, w tym i ropy. W krótkoterminowych prognozach dotyczących ropy naftowej Blanch przewiduje niewielkie zmiany cen, zauważając, że ropa nie nabierze znaczącego impetu, dopóki popyt na produkty, w tym paliwo lotnicze, nie powróci do normy. Na początku września miała miejsca kolejna silna wyprzedaż, która po kilkunastu tygodniach konsolidacji, zrzuciła ceny ropy poniżej 40 dolarów.

Wtedy zdarzyło się to, czego nikt się nie spodziewał – wybuch pandemii COVID-19. Z uwagi na fakt, że choroba ta rozprzestrzeniła się na całym świecie, stało się jasne, że w obliczu zamknięcia działalności przemysłowej, turystyki i całej gospodarki, popyt na ropę wkrótce gwałtownie spadnie. Wielu analityków natychmiastowo zmieniło swoje prognozy, a oczekiwania co do cen ropy naftowej na resztę roku były bardzo dalekie od pozytywnych. W kolejnym okresie ceny spadły, aby po chwili rozpocząć tendencję wzrostową, która rozpoczęła się w październiku i trwała aż do stycznia 2020 roku. Wraz z początkiem nowego roku, ceny ropy drastycznie wzrosły, napędzane przez kolejny konflikt geopolityczny.

Na część tych podwyżek (chodzi o ceny na światowych rynkach) nikt w Polsce nie ma wpływu, jeśli zaś chodzi o wysoką inflację i napędzające je niskie stopy procentowe – w doraźnym interesie rządu jest, by była jak najwyższa! Wysoki podatek inflacyjny to mniej stresu dla państwowego budżetu, a więc trzymajcie się za kieszenie. Ceny netto [PLN/m3] w temperaturze referencyjnej 15 st. C, zawierają podatek akcyzowy i opłatę paliwową. W ostatnich latach Unipetrol zmniejszył swoją zależność od rosyjskiej ropy poniżej 50 proc.

Czy wkrótce kierowcy w Polsce mogą ponownie liczyć na dynamiczny spadek wartości LPG? GUS opublikował finalne dane o inflacji CPI w Polsce w marcu. Urząd statystyczny skorygował swoje szacunki do 11.0% r/r z wstępnego 10.9% r/r. Wpływ na to miały przede wszystkim zewnętrzne szoki cenowe, spotęgowanych wybuchem wojny na Ukrainie. Polska doświadczyła gwałtownego wzrostu cen paliw (o 28,1% m/m) oraz presji na wzrost cen innych nośników energii.

rynki warte obserwacji w przyszłym tygodniu

Spodziewane są jednak burze i przelotne opady deszczu, a nawet… W sierpniu średnie temperatury będą wyższe od normy wieloletniej. Może się okazać, że zostaną pobite maksymalne rekordy temperatury – prognozuje meteorolog i…

długoterminową prognoza cen paliw

O ile nie wydarzy się nic, co w gwałtowny sposób wpłynie na ceny ropy, to w przyszłym tygodniu ceny benzyn powinny utrzymywać się poniżej poziomu 6 złotych za litr – oceniają analitycy paliwowi. Zwracają jednak uwagę, że na przełomie miesięcy ceny mogą przekroczyć ten próg. Według analityków UBS, w pierwszym kwartale 2022 roku cena ropy będzie zwyżkować do poziomu 90 dolarów za baryłkę, aby później ustabilizować tokenexus się na poziomie 85 dolarów za baryłkę. Dla cen na polskich stacjach paliw istotny będzie także kurs złotego wobec dolara, a wcześniejsze podwyżki cen ropy były kompensowane przez umacnianie się polskiej waluty. W ostatnich tygodniach jednak zbliżaliśmy się do poziomu 4 zł za dolara. Zdaniem analityków e-petrol, sytuacja cenowa na rynku paliw w Polsce cały czas nie daje kierowcom podstaw do optymizmu.

Złe wieści dla kierowców. 100 dolarów za baryłkę ropy coraz bliżej

Związek między cenami tych dwóch kontraktów terminowych jest duży, a w ostatnich latach kilkakrotnie widzieliśmy, że cena Brent była o ponad 10 USD wyższa niż zwykle. Takie różnice spowodowane są między innymi podażą hong kong zapasy spadek na słabe dane chin wzrostu i popytem, w tym kosztami transportu czy przechowywania ropy. Czytaj dalej Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji Prawa o ruchu drogowym. Nowe przepisy przewidują między innymi zmiany w badaniach technicznych pojazdów.

Kiedy mają spasc ceny paliw?

Aktualne ceny paliw. Ceny paliw na stacjach od 25 do 30 lipca będą dalej spadały – wynika z raportu analityków e-petrol z 22 lipca 2022. W tym tygodniu za benzynę Pb95 zapłacimy średnio 7,23-7,37 zł za litr (od 18 do 24 lipca płaciliśmy – 7,46-7,57 zł).

Ustawa ta ma także ograniczyć podwyżki cen ciepła poprzez wprowadzenie taryf z rekompensatą. Sprzedaż napojów w restauracji – jakie stawki VAT 11 sie 2022 Czy jest możliwość zastosowania stawki 0% VAT do napojów w restauracji? Soku pomarańczowego, który kupowany jest w hurtowni ze stawką 0%. 11 sie 2022 Biegły rewident to osoba będąca ekspertem w dziedzinie finansów, w szczególności w zakresie rachunkowości i audytu finansowego. Z uwagi na zdobyte kompetencje i doświadczenie, a także wszechstronną wiedzę umiejętności biegłego rewidenta są niezwykle pożądane w biznesie.

Gdy produkt staje się coraz rzadszy, cena wzrośnie, ponieważ popyt będzie trwał przez jakiś czas. Zasoby zostaną wkrótce wyczerpane i nie będzie już ropy; dlatego ropa to paul ebeling dobra inwestycja. Nie chodzi o to, że inwestowanie w ropę w krótkim czasie zapewnia bogactwo, jak giełda i inne aktywa, ale ropa z pewnością ma swoje pozytywne strony.

Koszt ogrzewania domu węglem kamiennym

Aluminium, jeden z metali, których produkcja jest najbardziej energochłonna, również mocno poszło w górę w 2021 r., a prognoza pozostaje konstruktywna, biorąc pod uwagę zakłócenia podaży pod koniec 2021 r. Jest to dodatkowy argument dla analityków przewidujących wzrost deficytu podaży w tym roku, m.in. Ze względu na prognozowany spadek tempa wzrostu wydajności w Chinach w związku z nasileniem rządowych działań na rzecz walki z zanieczyszczeniem powietrza; z tej samej przyczyny producenci spoza Chin bardzo niechętnie inwestują w nowy potencjał. Nie przewiduje się osiągnięcia wartości szczytowej globalnego popytu na ropę w najbliższym czasie, co wywrze jeszcze większą presję na rezerwy produkcyjne, kurczące się już z każdym miesiącem w efekcie zwiększania produkcji przez OPEC+. Jak widzisz, analizując głównie różnicę między podażą a popytem, określisz, jak będzie ewoluować cena lub cena ropy naftowej.

Czytaj dalej Do tej pory nikt nie skorzystał z rządowego programu “Mieszkanie bez wkładu własnego”. – Mamy pewien problem, jeżeli chodzi o realizację w ogóle programu mieszkaniowego – powiedział w radiowej Trójce wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed. Związek zaznacza, że zamierza powziąć wszelkie możliwe czynności zmierzające do należytego zbadania, wyjaśnienia i następnie surowego ukarania wszystkich podmiotów i osób odpowiedzialnych za skażenie wody. Obecne porozumienie OPEC obowiązuje do końca lipca, a prognozy są takie, że w sierpniu kartel zwiększy produkcję ropy. Przekroczenie ceny 75 USD za baryłkę było komentowane jako pokonanie psychologicznej granicy, co oznaczałoby potencjał do dalszych wzrostów.

Connect

Luxe Living Realty
Luxe Living Realtys

Join mailing list

Receive our 900 Biscayne Bay Condos Monthly Report. Subscribe